Zvezda prokockala +18 i nastavila agoniju u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija u utakmici 29. kola Evrolige rezultatom 80:84.

Zvezda je ostala na 10 pobjeda i upisala 19 poraz, dok je Makabi je zabijležio 16 trijumf u 13 poraza.

Zvezda je u ovaj meč ušla bez petorice igrača, Teodosiića, Topića, Tompkinsa, Nedovića i Lazića.

Zvezda je kontrolisala prvo poluvrijeme i pružila odličnu igru.

Nakon izjednačenog početka utakmice crveno-beli su polako sticali prednosti koja je kontstano rasla i krajem druge četvrtine došla do maksimalnih +16, koliko je i bilo na poluvremenu 47:31.

Makabi je mnogo bolje zaigrao u trećoj četvrtini prvenstveno u odbrani i uspio da se potpuno vrati u meč.

Neke sudijske odluke protiv Zvezde iznervirale su publiku u Areni.

Nakon treće dionice rezultat je bio 61:53.

Međutim u četvrtoj četrtini potpuni raspad crveno-bijelih.

Makabi je serijom 17:2.potpuno preokrenuo meč.

Da stvar budu još crnja u finišu utakmice povrijedio se i Brazilac Jago i dodatno pogoršao situaciju i u ovako desetkovanom timu Zvezde.