Zvezda poražena u Beogradu: Benfika na turski pogon do pobjede

Portugalci golovima turskih internacionalaca, Akturkoglua i Kokčua, stigli do pobjede u prvom kolu Lige šampiona protiv Crvene zvezde, počasni pogodak za domaće postigao je Milson – 1:2.

Crvena zvezda je porazom od Benfike startovala u novom formatu Lige šampiona, portugalski vicešampion bio je bolji od prvaka Srbije na stadionu „Rajko Mitić“.

Kolika je razlika u iskustvu između igrača Crvene zvezde i Benfike, najbolji pokazatelj je prvo poluvrijeme susreta. Gosti iz Lisabona su čak imali manji posjed lopte, činilo se da u pojedinim dijelovima prvog poluvremena crveno-bijeli imaju dominaciju, ali su Portugalci prilično lako došli do dva gola prednosti.

I to najviše zahvaljujući turskim igračima u startnih 11. Prvu ozbiljniju priliku gosti su iskoristili i na taj način smanjili su euforiju navijača Crvene zvezde, koji su napravili vrlo dobar ambijent, iako tribine stadiona „Rajko Mitić“ nisu bile ispunjene do posljednjeg mjesta, prenosi Sportklub.