Početna Najnovije Novosti Društvo

Zadar ne može bez skandala: Navijači istakli zastavu NDH na utakmici protiv Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su u gostima u 7. kolu ABA lige ekipu Zadra rezultatom 81:74, a i ova utakmica je obilježena skandalima koji su postali svakodnevnica za hrvatski grad.

Sve je krenulo dan prije utakmice kada su huligani Zadra pretukli dva novinara i dva člana delegacije Crvene zvezde, a završilo se juče na tribinama.

Naime, navijačka grupa Tornado je u svom kopu istakla zastavu Nezavisne Države Hrvatske (NDH).

Iako su je u jednom trenutku sklonili, tokom televizijskog prijenosa pred sam kraj poluvremena mogla se ponovo vidjeti.

Inače, prvo poluvrijeme je bilo dosta ujednačeno i završeno je vodstvom Zvezde rezultatom 45:43.

Pružao je Zadar solidan otpor i u drugom poluvremenu, ali je kvalitetnija Zvezda na kraju ipak stigla do sigurne pobjede.

Zvezda dijeli prvo mjesto ABA lige s ekipom Budućnosti budući da obje ekipe imaju po šest pobjeda i jedan poraz. Zadar je na osmoj poziciji s omjerom 3-4, piše Kliks.