“Vojvodina” osvojila “SVESRPSKI KUP”

Rukometaši novosadske “Vojvodine” po šesti put su osvojili Svesrpski kup, savladavši u finalu domaćina turnira “Leotar” iz Trebinja rezultatom 38:24.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Gregor Ocvirk iz “Vojvodine”, prvi strijelac je Vladimir Stanković iz “Leotara”, a najuspješniji golman je Fran Lučin iz “Vojvodine”.

Rukometašice “Železničara” iz Inđije pobjednice su drugog izdanja Svesrpskog kupa, pošto su u finalu pobijedile banjalučki “Borac” 37:21.

Prije početka susreta, predsjednik Rukometnog saveza Srbije Milena Delić uručila je predsjedniku Rukometnog saveza Srpske Marinku Umičeviću priznanje za doprinos razvoju rukometa, a lopte je poklonila Rukometnom klubu “Leotar”, koje je preuzeo predsjednik Stevan Bekan.

Umičević je uručio prigodne poklone Delićevoj, koja je dobila i zahvalnicu.

Veliki prelazni pehar kapitenu “Vojvodine” Miljanu Vukovljaku predao je Umičević, dok je medalje uručio gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić.

Umičević je uručio priznanje generalnom direktoru “Elektroprivrede Republike Srpske” Luki Petroviću na pruženoj pomoći za organizaciju Svesrpskog kupa.