Početna Najnovije Novosti Društvo

Vinko Marinović razočaran poslije poraza na “Pecari”: Greške skupo plaćene

Novi-stari šef stručnog štaba Borca Vinko Marinović odmah nakon pobjede upisao je i poraz na klupi Banjalučana.

“Crveno-plavi” su poslije trijumfa nad Zrinjskim od 1:0 izgubili na “Pecari” od Širokog Brijega sa 0:2, a Marinović nije bio zadovoljan po završetku susreta, jer su njegovi igrači olako primili pogotke.

– Nismo ušli dovoljno dobro u prvo poluvrijeme i zbog naših grešaka primili smo dva gola. Prvi je bio iz našeg kornera, gdje nismo ispratili kontranapad, a drugi isto poslije greške kada smo iz tranzicije dobili gol. U nastavku susreta bili smo bolji. Uspjeli smo da izvršimo pritisak, imali smo nekih šansi, ali nismo dali gol. Da smo postigli pogodak, možda bi to bio neki momenat da možda možemo do pozitivnog rezultata – naglasio je Marinović.

Njegovu ekipu sada čekaju dva teška ispita, jer će Borac u narednom kolu gostovati Veležu, a potom će dočekati Tuzla siti.

– Moramo dobro odraditi ova dva susreta, poslije kojih ide reprezentativna pauza, a to će biti idealna prilika da još bolje upoznam ekipu – dodao je Marinović.

Iako su najavljivali pobjedu, fudbaleri Leotara pomalo neočekivano su poraženi na “Policama” od Posušja sa 0:1. Čovjek odluke bio je bivši fudbaler Borca Toni Jović, koji je već u sedmom minutu pogodio mrežu Trebinjaca. Imali su gosti još nekoliko poluprilika, koje nisu uspjeli da realizuju. U nastavku susreta Leotar je krenuo na sve ili ništa, a nije im pomoglo ni to što su od 67. minuta imali igrača više na terenu, jer je zbog dva žuta kartona Kenan Horić prije vremena morao u svlačionicu.

– Šteta što smo ostali bez bodova u ovom susretu, koji je bio sjajna prilika da napravimo bar mali iskorak na tabeli. Sada nam ostaje da protiv debitanta Igmana na gostovanju pokušamo doći do povoljnog rezultata – naglasio je prvotimac Leotara Miloš Aćimović.

Ostali rezultati: Zrinjski – Sarajevo 4:1 (Bilbija 22. penal, 67, Savić 31, Ćuže 40 – Varešanović 16), Igrano sinoć: Velež – Tuzla siti, Željezničar – Igman.

Sudija: Elvedin Topuzović (Tuzla)

Žuti kartoni: Milović, Todorović (Leotar), Horić, Dadić, D. Begić (Posušje).

Crveni karton: Kenan Horić (Posušje) u 67. minutu.

Igrač utakmice: Toni Jović (Posušje) 7.

LEOTAR: Puletić 6,5, Milović 6 (od 65. minuta Čubrilo -), Todorović 6,5, Aćimović 6,5, Đajić 6, Perišić 6 (od 80. minuta Albijanić -), Cvetković 6, Cmiljanović 6 (od 65. minuta Pervan -), Karić 6, Čavić 6 (od 46. minuta Georgiev 6), Matković 6 (od 65. minuta Šušnjar -). Trener: Marko Vidojević.

POSUŠJE: Kukić 7, Landeka 6,5, Krišto 6,5, Hanuljak 6,5 (od 80. minuta Vukoja -), Jović 7 (od 68. minuta Pavlović -), Šilić 6,5 (od 58. minuta D. Begić 6,5), Roca 6,5 (od 58. minuta Z. Begić 6,5), Horić 5, Dadić 6,5, Krešić 6,5, Boban 6,5 (od 58. minuta Pavković 6,5). Trener: Ferdo Milin.

***

ŠIROKI BRIJEG    2 (2)

BORAC               0 (0)

Strijelci: 1:0 Barišić u 32, 2:0 Vukoja iz penala u 39. minutu.

Stadion: “Pecara” u Širokom Brijegu.

Gledalaca: 2.500.

Sudija: Ermin Sivac (Zenica) 6,5.

Žuti kartoni: Medić, Kuprešak (Široki Brijeg), Tatar, Ćorić (Borac).

Igrač utakmice: Branimir Barišić (Široki Brijeg) 7.

ŠIROKI BRIJEG: Josipović 6,5, Medić 6,5, Barišić 7, Mašić 6,5, Vukoja 7 (od 74. minuta Pranić -), Kpan 7 (od 74. minuta Rozić -), Turković 6,5 (od 67. minuta Šuto -), Lukić 6,5 (od 60. minuta Lovrić 6,5), Musa 6,5, Ćavar 6,5, Kuprešak 6,5. Trener: Vlado Hrkać.

BORAC: Ćetković 6, Ćorić 6, Gajić 5,5, Vojnović 6, Lukić 6 (od 62. minuta Mrkaić -), Spremo 6 (od 74. minuta Subić -), Popara 6 (od 74. minuta Predragović -), Jurilj 6 (od 62. minuta Ninković -), Tatar 5,5, Piščević 5,5, Zakarić 6 (od 46. minuta Kulašin 6,5). Trener: Vinko Marinović.