Velika drama u Laktašima i novi poraz Igokee

Košarkaši Igokee u velikoj su rezultatskoj krizi.

Aleksandrovčani su večeras u okviru 15. kola upisali četvrti vezani poraz ABA ligi, a šesti računajući i Ligu šampiona. Plijen iz Laktaša je ovaj put je nakon velike drame i produžetaka odnijela ekipa Splita koja je slavila sa 80:77 (70:70). Igokea je sada na omjeru 9-6, a Split ima 6-9.

Prva dionica je pripala gostima (15:18), a na početku druge su imali i plus 7 (15:22). Ipak, Igokea je u 15. minuti došla do preokreta i vodstva (30:29). Na odmor se otišlo pri rezultatu 35:33 za Splićane.

U nastavku gosti odmah na startu prave seriju od 8:0 i odlaze na plus 10 (43:33). Domaći su do kraja trećeg kvartala uspjeli da smanje zaostatak na 48:54.

U 25. minuti na semaforu je stajalo 61:59 za goste, pa se ušlo u neizvjesnu završnicu. Ipak, puleni Vladimira Jovanovića koji su tokom cijelog meča jurili zaostatak su osam sekundi do kraja došli do 70:70 nakon što je Atić pogodio tri penala. Potom je Šorter imao šut za pobjedu, ali je promašio, pa se otišlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta više koncentracije su imali gosti koji su odnijeli veliku pobjedu.

U redovima Igokee rasploženi su bili Edin Atić sa 25 poena i Marko Jeremić sa 18. Kod Splićana je najefikasniji bio Šenon Šorter sa 21 poenom, dok je Luis Saliven dodao 17.

Igokea u narednom kolu gostuje ekipi Studentskog Centra.