Sudije ukrale pobjedu Efesu – Micić je bio fauliran!

Čelnici Evrolige priznali su grešku sudija i da je Micić bio fauliran u završnici meča sa Monakom.

Greška sudija koštala je Efes pobjede protiv Monaka u Evroligi. Vasilije Micić bio je fauliran u samoj završnici utakmice, arbitri nisu to dosudili, a u poslije produžetka francuski tim odnio je pobjedu (95:92). Duel bi se vrlo vjerovatno završio trijumfom turskog tima da su sudije dodijelile srpskom plejmejkeru tri slobodna bacanja kao što je trebalo. Zbog toga su i čelnici elitnog takmičenja reagovali saopštenjem.

Sve se dešavalo u posljednjim sekundama meča, Micić je ostao da leži na parketu poslije tog faula, sudije su ostale bez reakcije.

“Poslije dešavanja u završnici utakmice sprovedena je analiza i ustanovljeno je da je na šest sekundi prije kraja meča Micić fauliran prilikom šuta. Džon Braun i Džeron Blosomgejm su imali kontakt sa njegovom desnom nogom, faul nije sviran i to je bila pogrešna odluka. Trebalo je da se dosudi faul Brauna na šutu za tri i da se Miciću dodijele tri slobodna bacanja”, poručili su iz Evrolige.

Nema sumnje da će Ergin Ataman, trener Efesa, o ovome pričati u narednim danima, mada to ništa neće promijeniti.

Tim Saše Obradovića slavio je u produžetku zahvaljujući sjajnom Majku Džejmsu (19, 4as), dok su na druogj strani najbolji bili Vil Klajburn (27, 6as, 6sk) i Micić (20, 8as, 6sk). Inače, zbog tog udarca i lakše povrede Vasa nije započeo produžetak, već je ušao u igru poslije skoro dva minuta igre u nastavku.