Srbija ubjedljivom pobjedom najavila odlučujući meč

Srbija je imala uspješnu provjeru pred odlučujući meč u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo protiv Portugalije u nedjelju. Četa Dragana Stojkovića je savladala Katar 4:0, a jedina mrlja je bila slaba posjeta .

Selektor Srbije je nastupio sa kombinovanim sastavom čuvajući najbolje igrače. Dao je Stojković šansu pojedinim igračima da se nametnu, a Srbija je imala više loptu u posjedu i napadala u prvih 45 minuta.

Terensku inicijativu je domaći krunisao u finišu prvog dijela kada je Radonjić odlično prošao, ubacio a golman Katara je loptu odbio pravo na nogu Saše Lukića koji je postigao prvenac u državnom dresu.

Na poluvremenu je  Stojković krenuo još ofanzivnije uvodeći i drugog napadača Dušana Vlahovića. Sergej Milinković-Savić je pronašao Luku Jovića a napadač Reala je lako pogodio mrežu.

Srbija je nastavila da napada visoko a Radonjić je brzo u 53.minuti pronašao Vlahovića koji potvrđuje da je u sjajnoj formi i pogađa za 3:0.

Napadač Fjorentine je uspio da zatim upiše i asistenciju u 82.minuti. Oslobodio se čuvara a zatim vratio loptu za Sergeja Milinković-Savića koji je pogodio za 4:0.