Španija sa 7:0 slomila Kostariku

​U okviru grupe E na Svjetskom prvenstvu u Kataru susrele su se reprezentacije Španije i Kostarike. “Crvena furija” trijumf nije dovodila u pitanje, te su Kostariku savladali rezultatom 7:0.

Već u petom minutu duela Dani Olmo je pokupio centaršut kojeg je poslao Pedri, ali njegov udarac odlazi zamalo pored lijeve stative, odmah se vidjelo da je Španija došla po sva tri boda.

Četiri minute kasnije blizu postizanja gola bio je Marko Asensio. Preimio je loptu na ivici šestnaesterca i tukao. “Bubamara” je za nekoliko centimetara prošla pokraj desne stative gola Kostarike.

Ono što “Furija” nije uradila ranije, uspjeli su realizovati u 11. minutu. Opet je Dani Olmo primio pas u srcu kaznenog prostora i odlučio se na lob, jer je primjetio da je Kejlor Navas izašao s gola. Bio je to sjajan gol i Španija je povela 1:0.

Deset minuta kasnije opet se raduje selekcija Luisa Enrikea. Žordi Alba je dodao, Asensio se našao sam unutar šestnaesterca i tukao iz prve u donji desni ugao pored golmana. Navas nije uspio sačuvati mrežu i “Crvena Furija” je povisila prednost na 2:0.

Španci su kao po rasporedu na svakih deset minuta postizali pogotke. Igrao se 31. minut a Feran Tores je lagano realizovao penal tačnim udarcem u donji lijevi ugao protivničkog gola. Bilo je to 3:0 za raspoloženu “Crvenu furiju”.

Drugo poluvrijeme donijelo je apsolutno istu sliku na terenu. Španija je mirno “kidala” Kostariku koja nije znala šta ju je snašlo večeras.

Devet minuta po početku drugog dijela igre Feran Tores je naletio na loptu i savladao golmana Kostarike udarcem u donji lijevi ugao gola. Promijenio je rezultat na 4:0 i tome nije bilo kraja.

U 74. minutu “pukla je petarda” u mreži Kejlora Navasa. Gavi je pokazao svoje odlične sposobnosti kada je unutar kaznenog prostora šutirao loptu iz voleja u gol od donji dio desne stative. Asistent je bio Alvaro Morata, a rezultat je glasio 5:0.

Tokom devedesetog minuta Karlos Soler je poslao odbijenu loptu u gol uz desnu stativu nakon što je lopta unutar kaznenog prostora nekako uspjela da dođe do njega. Rezultat je tada bio sjajnih 6:0 za Španiju.

Već u 93. minutu opet slavlje Španaca i tuga Navasa i ostatka reprezentacije Kostarike. Nemilosrdna “Crvena furija” je preko Alvara Morate povećala prednost i rezultat je glasio 7:0

Do kraja nije viđeno više uzbuđenja, ali ovih sedam pogodaka je i te kako bilo previše negativne euforije za Kostariku.