Početna Najnovije Novosti Društvo

SP Katar: Mesi i Alvarez bacili Hrvatsku na koljena

Polufinalna utakmica na Svjetskom prvenstvu u Kataru između Argentine i Hrvatske igra se na stadionu “Lusail” u Dohi, a trenutni rezultat je 2:0 za “gaučose”.

Pred nama je repriza duela od prije četiri godine u Rusiji kada su dvije ekipe igrale u grupnoj fazi, a izabranici Zlatka Dalića tada su slavili 3:0 i stigli do finala gdje ih je porazila Francuska.

Pobjednik ove utakmice u finalu Mundijala igraće u nedjelju protiv boljeg iz dvoboja Francuska – Maroko.

Tekstualni prenos utakmice možete pratiti uživo na našem portalu:

45′ Modrić primio dobar pas van šesnaesterca i šutiao iz obećavajuće pozicije, ali je izblokiran.

43′ Mesi  je centrirao iz kornera, ali je Dominik Livaković otklonio opasnost.

42′ Mekalister je skočio najviše nakon kornera i šutirao glavom u donji desni ugao , ali mu je šut obranio Dominik Livaković.

39′ GOOOL Alvarez  pravi solo akciju i matira Livakovića za 2:0. Preuzeo je loptu na svojoj polovini i napravio jedan od najljepših poteza na Mundijalu.

33′ GOOOL Mesi pogađa iz penala za 1:0. Livaković je nemoćan. Bio je to jak i precizan šut.

32′ Penal dosuđen za Argentinu. Dominik Livaković je oborio Alvareza u šesnaestercu, sudija je dosudio penal i doduhelio žuti karton golmanu Livakoviću i Kovačiću zbog prigovora.

30′ Pola sata je za nama, rezultat nepromijenjen. Traje taktičko nadmudrivanje Skalonija i Dalića, uz laganu inicijativu “vatrenih”.

27′  Faul na Kramariću u zoni šuta. Modrić nabacuje iz slobodnjaka ali Argentinci to sigurno iznose iz svog šesnaestrca i prve pometnju pred Hrvatskim golom, ali se Modrić vratio i “očistio” opasnost za hrvatski gol.

25′ Fernandez je šutirao izvana, ali Livaković je to odbio.

22′ Pašalić je zaustavio Mesijev pokušaj da podvali loptu. Mesi se već par puta uhvatio za tetivu.

21′ Hrvatska je prokrenula posjed lopte u svoju korist (35:65).

20′ Nakon 20 mnuta igre gledamo tvrd meč, bez konkrenih šansi, primjetan je oprez na obje strane, što i nije čudno s obzirom na ulog i važnost utakmice.

16′ Skraćeni korner, prvi n utakmici, izveo je Modrić, ali ta je šansa upropaštena i gol Argentine nije ugrožen.

13′ Mesi je pao na ivici šesnaesterca, Argentinci su skočili na sudiju i tražili penal, ali Orsato je pokazao da tu nema ništa.

12′ Borna Sosa je htio pronaći nekoga od saigrača u šesnaestercu, ali mu je pas presječen.

10′ Argentinci drže loptu posjedu više, a Hrvatska pokušava da to promijeni. I dalje tvrda utakmica bez konkretnih prilika.

5′ Bez pravih šansi na početku. Traje ispitivanje snaga, veoma oprezan početak sa obje strane.

2′ Probio je Molina po desnoj strani i centriarao, ali nabačaj je bio prejak i odlazi u aut na suprotnoj strani.

1′ Nakon intoniranja himni sudija Orsato dao je znak za početak utakmice i počela je “bitka” za finale Mundijala u Kataru. Hrvatska je prva krenula sa centra.