ŠOKANTAN FINIŠ Valensija utišala Istanbul, drama u Kaunasu

Valensija je nakon šokantnog finiša savladala Efes u Istanbulu rezultatom 92:91 u meču trećeg kola Evrolige  i nanijela drugi poraz šampionu Evrope.

Efes je na startu imao 10 poena viška, ali se Valensija vratila sjajnim šutem za tri poena, pa je u drugoj i trećoj četvrtini viđena rezultatska klackalica.

Smjenjivale su se ekipe u prednosti tokom treće četvrtine, ali je Efes bio taj koji je od posljednjih deset minuta čak osam vodio. Sve do dva minuta prije isteka meča kada je proradio Sam Van Rosom koji je gostima donio plus četiri (88:84)

Mnogi su mislili da je tih četiri poena kraj za domaćina, ali se oni predvođeni Vilom Klajburnom vraćaju da bi na 15 sekundi do kraja Buboa pogodio trojku za  vođstvo 91:90.

Međutim, Francuz je umjesto heroja brzo postao tragičar jer je faulirao Džonsa koji je ubacio oba bacanja. Imali su u Efesu napad ali su loše izveli loptu i nisu uopšte uspjeli da šutiraju ka košu. Nakon toga došlo je do brojnih rasprava sa sudijama

Vasilije Micić je ubacio  22 poena i imao osam asistencija, dok je Klajburn meč završio sa 18. Na drugoj strani se istakao Bojan Dubljević sa 20 poena i pet skokova.

Drama je viđena i u Kaunasu. Šokantan poraz doživio je Virtus. Gosti iz Bolonje u finišu meča vodili sa 65:60, bili na pragu pobjede, ali su dozvolili domaćima seriju 8:0 i na kraju je Žalgiris slavio sa 68:65!

Brazdeikis sa 14 i Smits sa 13 poena predvodili su Žalgiris do pobjede, a kod gostiju najefikasniji Vims sa 15 poena. Miloš Teodosić je u porazu Virtusa imao sedam poena, šest asistencija.