Početna Najnovije Novosti Društvo

Šok u Australiji: Eliminisana prva teniserka svijeta

Češka teniserka Linda Noskova eliminisala je Igu Švjontek sa Australijan opena pošto je u meču trećeg kola pobijedila prvu nositeljku rezultatom 2:1 (3:6, 6:3, 6:4) za dva sata i 22 minuta.

Švjontek je prvi set dobila tako što je sačuvala sve svoje servise i napravila jedan brejk. U drugomsetu situacija je bila identična, ali na strani Noskove. U trećem setu kod rezultata 1:1 obje teniserke su razmijenile po jedan brejk, ali je Čehinja napravila novi kod rezultata 3:3 i to joj je bilo dovoljno da stigne do najveće pobjede u dosadašnjoj karijeri.

U narednoj rundi, 50. na ATP listi Noskova će igrati protiv pobjednice meča Viktorija Golubić – Elina Svitolina, prenosi Tanjug.

Švjontek će tako poslije šokantne eliminacije od Čehinje morati još da sačeka na osvajanje prvog Australijan opena, pa najmanje do Rolan Garosa ostaje na četiri osvojena grend slem pehara.