Slavlje Gane nakon utakmice protiv Južne Koreje

Fudbaleri Gane u prvom susretu drugog kola grupe G savladali su Južnu Koreju sa 3:2 i osvojili prve bodove na Mundijalu u Kataru.

Afrička reprezentacija bila je znatno bolji u prvom dijelu susreta i uspjela je za samo 11 minuta da stigne do dva prednosti. Prvo je u 24. minutu Mohamed Salisu pogodio za 1:0, a onda je u 34. njegov imenjak, Kudus povisio na 2:0.

I kada se očekivalo da će Gana lako stići do trijumfa uporni Južnokrejanci su za samo četiri minuta stigli do izjednačenja i učinili susret neizvjesnim. Junak je bio Gue Song Čo, koji je bio strijelac oba gola, u 58. i 61. minutu. Samo osam minuta kasnije Gana je stigla do nove prednosti, a strijelac u 69. minutu, drugi put na ovom susretu bio je Kudus, koji je ovim pogotkom donio pobjedu svojoj reprezentaciji.

Poslije ovog trijumfa Gana ima tri boda, a u posljednjem kolu, 2. decembra igraće protiv Urugvaja. Južna Koreja ostala je na jednom bodu, a posljednji meč u grupnoj fazi igra istog dana protiv Portugalije.

Večeras od 20 časova igra se drugi meč drugog kola u grupi G u kojem se sastaju Portugalija – Urugvaj.