Skandal na Koševu: Čelnici Sarajeva prekinuli utakmicu sa Borcem

Četvrtfinalna utakmica Kupa Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Borca je prekinuta nakon što su čelnici domaće ekipe u sudijskoj nadoknadi ušli na teren i odlučili da prekinu susret.

Razlog ovakve njihove odluke bilo je nezadovoljstvo suđenjem na večerašnjem meču.

U trenutku prekida Borac je imao vodstvo rezultatom 2:1.

Utakmica će naknadnom odlukom Takmičarske komisije Nogometnog / Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine biti registrovana u korist Borca rezultatom 3:0, te će Borac izboriti plasman u polufinale.

Izabranici šefa stručnog štaba Vinka Marinovića i “bordo tim” u revanš utakmici četvrtfinala “Koševu” ušli su sa rezultatom 0:0 ostvarenim prije dvije sedmice na “Gradskom stadionu” u Banjaluci.

Hladan tuš za domaće u večerašnjem revanšu stigao je prvo u 23. minutu. Kulašin je došao do lopte i uposlio Marčetića koji je postigao spektakularan gol za vodstvo od 1:0. Mogao je u 32. minuti Enver Kulašin povisiti na 2:0, ali je stativa bila saveznik domaćih.

Sarajevo se uspjelo vratiti u 55. minuti kada je iz jedanaestarca pogodio za 1:1 Hamza Čataković. Pet minuta kasnije ponovo je Marčetić pogodio za 2:1, a nakon što je Vuković sjajno prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu.

Vjerovatno i ključni trenutak utakmice dogodio se u 63. minuti kada je Oliveira dobio direktan crveni karton. Naime, Jokić ga je držao za dres, a Brazilac ga je potom udario rukom po licu, što je vidio i glavni sudija meča te mu pokazao crveni karton, navodi “Klix”. Domaći su žestoko reagovali smatrajući da je odluka sudije Muse pretjerana.

Ranije danas plasman u polufinale Kupa BiH ostvarili su fudbaleri Zrinjskog koji su u Mostaru savladali Jedinstvo iz Bihaća sa 2:0. Plasman u polufinale Kupa BiH juče je izborila Sloga iz Doboja eliminisavši Posušje.

Posljednji polufinalist biće poznat sutra kada se sastaju Velež i Široki Brijeg.