Real Madrid srušio Barselonu

Košarkaši Real Madrida su pobijedili Barselonu rezultatom 78:66 u polufinalu Evrolige.

Na ovogodišnjem Fajnal foru Evrolige su završena polufinala i nakon trijumfa Olimpijakosa i Real Madrida, znamo da će se oni boriti za šampionsku titulu.

Monaku je bilo malo i 12 poena prednosti na poluvremenu, dok je Barselona ispustila +6 sa poluvremena i nakon dva preokreta smo dobili dvojicu finalista.

Utakmicu je, inače, Real Madrid bolje počeo i na krilima Najdžela Vilijamsa Gosa i Valtera Tavaresa poveo sa 10:3, a od 18 poena u prvoj četvrtini ovaj pomenuti dvojac ubacio je 15.

Što se Barselone tiče, oni su za razliku od Reala koji je tražio unutrašnju igru, svoje poene postizali spolja. Aleks Abrines i Nikola Kalinić su bili veoma važan dio te igre i svojim trojkama donijeli preokret.

Real je baš kao i protiv Partizana početkom druge četvrtine stao u zonu, to je dalo rezultata i propisno namučilo momke iz Blaugrane, ali je šut ponovo proradio, kao i odbrana i vođstvo se vratilo.

Vidjeli smo i dva “er bola” Rudija Fernandesa, ali i trojku Ljulja u njegovom čuvenom stilu, pa je Barsa na poluvremenu imala vođstvo 42:36, prenosi b92.