Real bolji od Šahtjora, remi Milana i Porta

Fudbaleri Real Madrida savladali su na svom terenu Šahtjor sa 2:1, u okviru grupe D.

Real je poveo 1:0 u 14. minuti poslije velike greške odbrane Šahtjora. Marlon je poklonio loptu Vinisijusu, a on je odmah proigrao Benzemu i Francuz je pogodio praznu mrežu.

Šahtjor je u Madridu izjednačio rezultat na 1:1 u 39 minuti. Fernando je zakucao loptu u mrežu poslije veoma lijepe akcije.

Pobjedu Real Madridu od 2:1 donio je Benzema svojim drugim golom u 61. minuti. Bila je to jedna spektakularna akcija Reala koju je krunisao Benzema.

U okviru grupe B Milan i Porto su remizirali 1:1.

Gosti iz Porta su do prednosti od 1:0 došli već u šestoj minuti. Marko Grujić je asistirao, a Dijas postigao pogodak.

Taj rezultat je bio na semaforu do 61. minuta kada je Milan izjednačio rezultat na 1:1.

Poslije slobodnog udarca Salemakersa i pokušaja Žirua, odbitak je u mrežu gotovo iz mrtvog ugla smestio Pjer Kalulu, igrač koji je ušao u igru na poluvremenu.

No, kako je lopta na putu ka golu zakačila Mbembu, defanzivcu Porta je pripisan autogol.

Ostali mečevi u grupama A, B, C i D igraju se od 21 čas.