Početna Najnovije Novosti Društvo

PREKINUT GOLGETERSKI POST Borac preko Mrkaića srušio lidera

U okviri 11. kola Premijer lige BiH Borac je sa minimalnim rezultatom (0:1) savladao lidera, ekipu Tuzla Siti.

Trenutak odluke viđen je u 77. minuti kada se nakon jednog kornera gostiju, najbolje u gužvi snalazi Momčilo Mrkaić i zakucava loptu u mrežu Fejzića.

Po jako teškom terenu i vremenu obe ekipe nisu uspjele pokazati naročito lijep fudbal.

U 8. minuti Enver Kulašin je u polu kontri pokušao pretrčati odbranu Tuzla sitija, ali ga je Mustafa Šukilović nepropisno zaustavio i zaradio žuti karton, ali ispriječio opasan napad gostiju.

Igrao se 11 minut kada je Zakarić izveo slobodan udarac, ali njegov šut odlazi preko gola.

U 17 minuti Borac je imao kontru 3 na 2, ali loš pas Jove Lukića presjekla je odbrana domaćina, a onda je uslijedila odlična i brza tranzicija domaćina koji u samo tri pasa dolazi do šanse za gol, ali šut Smailagića završava u rukama Ćetkovića.

Do kraja poluvremena igralo se najviše na sredini terena sa mnogo sitnih prekida koji su ubili ritam igre. Vrijedno pomena je šut Benjamina Tatara u 45. minuti koji je sa dvadesetak metara iz kosa odlično gađao suprotni ugao gola Fejzića, ali je on odličnom paradom sačuvao gol domaćina i na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.

Kakvo je bilo prvo poluvrijeme najbolje svjedoči statistički podataka da su obe ekipe uputile samo po jedan šut u okvir gola.

Drugo poluvrijeme počelo je intervencijom doktorske službe oba tima, jer su se na sredini terena u jednom duelu povrijedili Lukić i Karić. Jovu Lukića je zamijenio Momčilo Mrkaić.

A onda u 50. minuti Nukić je uputio odličan centaršut sa desne strane, Pantelić je najviši u skoku, ali lopta pogađa prečku.

U 54. minuti mogli smo vidjeti možda i najbolji gol u istoriji Premijer lige. Naime na jedan povratni pas odbrane golman Borca Nikola Ćetković ispucava loptu daleko od svog gola, a budući da je teren jako mokar pri padu lopta je prevarila golmana domaćih Nevres Fejzića koji u posljednji čas na gol crti hvata loptu i na njegovu sreću sprječava senzacionalan gol na našim terenima.

U 62. minuti u igru ulaze Amar Begić i Alen Jurilj, a teren napuštaju Goran Zakarić i Enver Kulašin.

Utakmica je nastavljena sa sitnim prekršajima i bezbrojnim autima, tako da gledaoci nisu imali mogućnost vidjeti neki pretjerano lijep fudbal.

U 77. minuti gol za goste. Nakon kornera Tatara, lopta pogađa Karića u koljeno i odbija se do Momčila Mrkaića koji zakucava loptu u mrežu za 0:1.

Do kraja smo vidjeli nervozan fudbal pogotovo od strane domaćina koji je bio jako nezadovoljan suđenjem na ovom meču.

Na kraju je ostalo 0:1 za Borac.

Borac je ovom pobjedom preskočio Tuzla Siti i nalazi se na prvom mjestu sa 17 bodova.