Početna Najnovije Novosti Društvo

Poznata nova dva učesnika osmine finala Svjetskog prvenstva u fudbalu

Dobili smo epilog u “A” grupi. Holandija je očekivano pobijedila Katar 2:0 , dok je u drugom duelu Ekvador poražen od Senegala 1:2

Holandija, kao prvoplasirani tim, a Senegal kao drugoplasirani tim grupe A.

Ekvador – Senegal 1:2
Navijači su imali priliku da gledaju dva zanimljiva meča, a posebno su oči uprte bile u duel Ekvadoraca i Senegalaca.

Od starta je afrička selekcija uspotavila kontrolu i dominaciju na terenu. Nekoliko obećavajućih šansi imali su Senegalci, preko Geja i Dia, a do vođstva su došli tek u završnici poluvremena kada je Ismaila Sar oboren u šesnaestercu od strane Piera Hinkapiea.

Fudbaler Vulverhemtona izveo je prekid i doneo radost svojoj selekciji u 44. minutu.

U 68. minuta vidjeli su Ekvadorci mjesto u nokaut fazi kako im se smeši. Nakon kornera je Feliks Tores glavom spustio za Moizesa Kaiseda, koji je imao lak posao da zatrese mrežu, bio je najbliži golmanu, ali je jedan od senegalskih fudbalera ostao na stativi..

Ipak, nije to uzdrmalo nevjerovatne Senegalce, koji su dva minuta kasnije došli do novog vođstva. Kalidu Kulibali je odlično odreagovao na loš potez Enera Valensije koji mu je nehotice poslao loptu, te je štoper Čelsija zatresao mrežu.

Holandija – Katar 2:0
U drugom meču Holandija je imala nešto lakši posao. U uvodu meča nekoliko šansi da dođe do gola imao je Memfis Depaj, ali se propisno obrukao fudbaler Barselone.

Kodi Gakpo je u 27. minutu doneo radost „lalama“, a do poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Odmah na startu drugog dela meča razigrali su se Holanđani. Već u 49. minutu, Frenki de Jong našao se na pravom mestu, došao do odbitka i iz šesnaesterca uvećao prednost svoje reprezentacije.

Moglo je „oranje“ i do 3:0, alli je sudija Bakari Gasama poništio gol Stevena Beghusa zbog ofsajda.