Poslije fudbalera “pali” i Zvezdini košarkaši u Monaku

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Monaku protiv istoimene ekipe rezultatom 85:77 u meču šestog kola Evrolige.

Tako su u samo dva dana i fudbalska i košarkaška selekcija crveno-bijelih doživjeli poraze u Kneževini odakle se vraćaju praznih ruku.

Malo je šta imalo da razdvoji dvije ekipe u uvodnim minutima meča. Zvezda se mučila sa linije za slobodna bacanja gdje penal nije uspjela da realizuje u tri uzastopne 2+1 situacije i to tri različita igrača.

Dva tima su se često smenjivala u vođstvu veći dio prvog poluvremena sve do dva minuta pred pauzu. Tada se činilo da će tim sa Malog Kalemegdana da se odvoji rezultatski, ali se paradoksalno desilo obrnuto.

Džordan Lojd je ušao u kontra ritam, promašio dva slobodna bacanja, zatim šut za tri, a potom i napravio faul nad Benom Bentilom koji je pokušao da položi loptu u koš. Bek Monaka je tom prilikom udario rukom po tabli i po pravili bi trebalo da se pišu poeni.

Umjesto toga, arbitri su dodelili dva slobodna bacanja krilnom centru koje ovaj promašuje i tako prebacuje momentum na stranu rivala, gdje i ostaje do kraja meča. Na poluvrijeme se otišlo sa sedam poena prednosti za domaćina, rezultat koji je Zvezdi itekako ostavio prostora.

Probudio se Bentil na startu treće dionice i vezao sedam poena bez odgovora protivnika. Donio je izjednačenje ekspresno svom timu, ali u svakoj takvoj situaciji bi naposletku stigao odgovor sa druge strane koji bi raspršio snove. Ovoga puta je to bio Lojd sa trojkom, a potom i nekoliko vezanih poena iz kontri nakon izgubljenih lopti Zvezde.

Za tren oka je Monako imao dvocifrenu prednost, ali nije se Zvezda predavala i u finišu tog dijela igre stigla je do priključka. Vezali su Jovanovićevi igrači sedam poena sa sve trojkom Stefana Markovića u posljednjim sekundama (njegova druga takva na meču), ali je MVP Evrolige za oktobar Majk Džejms objasnio zašto je dobio to priznanje i uz zvuk sirene uveo svoj tim u posljednjih 10 minuta sa sedam, umjesto četiri poena prednosti.

Poslednja četvrtina je bila lišena bilo kakve neizvesnosti. Monako je lako stigao do nove dvocifrene prednosti, pa i najveće od 14 poena, što je omogućilo mirnu završnicu.