Početna Najnovije Novosti Društvo

PORTUGAL PREJAK Fudbaleri BiH nisu uspjeli da naprave iznenađenje

Fudbaleri BiH poraženi su od Portugala u 3. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, jer su domaći na “Da Lužu” slavili sa 3:0.

Golove za jednu od najboljih evroopskih selekcija postigli su Bernanrdo Silva u 44. minutu i Bruno Fernandeš u 77, te 90+3. minutu. Bili su domaći bolji i zasluženo slavili, ali su i momci Faruka Hadžibegića u većem dijelu meča dobro stajali na terenu, pa je možda ovakav poraz previše izražen.

Poslije dobrog otvaranja utakmice i šande debitanta Adriana Leona Barišića koji je, čini se, nehotice zaprijetio domaćinu uz intervenciju Dioga Koste i prečke činilo se da Zmajevi mogu više. To su potvrdili u 29. minutu kada je Gojko Cimirot u srcu kaznenog prostora pronašao Edina Džeku, a kapiten lijevom nogom je šutirao visoko preko gola.

Kada se činilo da će BiH na pauzu sa pozitivnim rezultatom, Bernardo Silva je primio pas, lucidnim udarcem prebacio Ibrahima Šehića i pogodio za 1:0.

U nastavku su domaći bili bolji i to krunisali sa dva gola Fernandeša.

Zmajevi bi se sutra trebali vratiti u BiH, a u utorak će u 4. kolu kvalifikacija za EURO 2024 na Bilinom polju ugostiti Luksemburg.