Podjeljene medalje u Parizu: Bronzani košarkaši Srbije u veselom raspoloženju na dodjeli

Podijeljene su medalje u subotu uveče u čuvenom pariskom “Bersiju”, a zlatne su košarkaši Sjedinjenih Država dobili iz ruku Srbina, da bude za ironiju.

Naime, Nenad Lalović, član Izvršnog odbora Međunarodnog olimpijskog komiteta, imao je tu čast da Lebronu Džejmsu, Stefu Kariju, Kevinu Durentu i kompaniji uruči najsjajnija odličja.

Amerikanci su u finalu pobijedili domaću selekciju Francuske sa 98:87 i 18. put u istoriji osvojili olimpijski turnir.

Srpskim reprezentativcima, koji su trijumfom protiv Njemačke došli do trećeg mjesta, bronzane medalje uručio je legendarni Španac Pau Gasol.

Poslije utakmice dugo se slavilo pariskim lokalima, a pred ponoć došlo je vrijeme i za ceremoniju dodjele medalja.

Zlatni osmjesi bronzanih srpskih košarkaša bili su, ruku na srce, najljepši mogući završetak još jedne velike priče ove države koju oslovljavaju sa – “zemlja košarke”.