Pobjedom nad Sparsom Borac se iskupio navijačima

Košarkaši Borca iskupili su se svojim navijačima za poraz u osmom kolu Druge ABA lige i pobijedili su Spars rezultatom 83:62. u devetom kolu.
Banjalučani su i dalje lideri drugoligaškog karavana sa osam trijumfa i jednim porazom dok će u petak od 19 časova odmjeriti snage sa Lovćenom.Utakmica nije dobro počela za domaćina koji se dosta mučio sa žilavim timom iz Sarajeva koji je većim dijelom prvog poluvremena bio u vođstvu.

Otpor gostiju domaći su slomili u trećem periodu kojeg su dobili sa 20 poena razlike (34:14), a kada su šest minuta prije kraja poveli sa 23 poena prednosti bilo je jasno da će pobjeda pripasti “crveno-plavima”.

Najbolji kod pobjednika bio je Stefan Kenić sa 16 poena, Diante Boldvin ubacio je jedan manje, a Džoš Kaningem postigao je 13. Kpd Sparsa po 15 poena su ubacili Marko Ramnjak i Jakov Mustapić.