POBJEDA BORCA PROTIV SLOBODE Lukić i Vušurović za mirnu zimsku pauzu

Fudbaleri Borca su u okviru 19. kola Premijer lige BiH na svom terenu savladali Slobodu sa 3:1.

Meč je obilovao uzbuđenjima na obje strane, krenuli su Banjalučani ofanzivno i zaprijetili preko Dejana melega i Gorana Zakarića u sedmom munutu, zatim je u 14. pokušao i Dino Ćorić, ni on nije zatresao mrežu.

Na drugoj strani zaprijetio je Fedor Predragović čiji je pokušaj zaustavio Nikola Ćetković, da bi novu šansu za crveno-plave u 19. minutu propustio Amar Begić u 19. minutu kad aje sa sedam-osam metara šutirao preko gola.

Meleg je u 28. minutu snažno šutirao, a Miloš Karišik je intervenisao glavom i zatim završio na zemlji.

Banjalučani su poveli u 33. minutu kada je Aleksandar Vojnović snažno šutirao, golman Semir Bukvić je odbio loptu, a Jovo Lukić je bio priseban i zatresao je mrežu.

Eldar Mehmedović je zaprijetio u 36. minutu, Ćetković je uspio da zaustavi njegov pokušaj, da bi u sljedećem minutu Predragović sjajnim udarcem sa 20-ak metara poslao loptu u desni ugao golmana domaćih, tako da se na pauzu otišlo rezultatom 1:1.

Već u drugom minutu nastavka Ćorić je odlično ubacio sa desne strane, a na pravom mjestu bio je Milan Vušurović koji je nadskočio svog čuvara i glavom poslao loptu u mrežu.

Goran Zakarić je u 73. odlično uposlio Vušurovića kojiu je postigao svoj drugi gol.

Imala su oba tima po još nekoliko prilika, ali je ostalo 3:1, tako da će ekipa Borca najvjerovatnije prezimiti na trećoj poziciji.