Partizan velikim preokretom savladao Makabi

Ekipi Željka Obradovića je u jednom trenutku pretila prava katastrofa, ali su crno-beli stigli do ogromnog trijumfa i 11. pobjede u Evroligi ove sezone.

Košarkaši Partizana savladali su Makabi u spektakularnom preokretu u Beogradskoj areni 88:79, uprkos tome što su već posle prvih pet minuta utakmice imali 16 poena zaostatka.

Crno-bijeli kao da se na startu meča nisu pojavili pred 20.000 svojih navijača, pa su Izraelci bez većih problema uspeli da u jednom trenutku stignu i do 24 poena razlike.

Ali u Areni je uz pravu podršku sve moguće. Malo se probudio Partizan u drugoj četvrtini, pokazao prve obrise one prave energije, no, osam trojki Makabija zadržao ih je na čak 16 poena zaostatka posle prvih 20 minuta igre.

A onda u nastavku – rapsodija. Ubacio je Partizan u šestu brzinu, Makabi se izgubio u vrtlogu Arene, pa su crno-beli već do kraja treće dionice uspjeli da izjednače rezultate. Samo u tih 10 minuta su slavili 31:15.

Nastavili su puleni Željka Obradovića sjajno i u četvrtoj četvrtini. Trojke Smailagića, Jaramaza i Doužera praktično u nizu slomile su sve nade Makabija, koji u drugom poluvremenu nije pogodio nijedan šut za tri poena.

Na kraju je Pi-Džej Doužer završio meč sa 23 poena, Džejms Naneli je uz 20 imao i devet skokova, dok je dvocifren bio i Bruno Kaboklo sa 11 poena. Na susret je u poslednjoj sekundi pečat trojkom stavio i kapiten Kevin Panter, za siguran trijumf sa ivice ponora.

U Makabiju je najbolji bio Vejd Boldvin sa 19 poena, dok je Roman Sorkin ubacio 14 poena.