Početna Najnovije Novosti Društvo

OSVETA RATNIKA Golden Stejt uzvratio Bostonu, igrao i Bjelica (VIDEO)

Košarkaši Golden Stejta izjednačili su protiv Bostona na 1-1 u finalu NBA lige, pošto su u drugoj utakmici slavili 107:88.

Poslije poraza od 120:108, u kom je Golden Stejt doživio veliko pomračenje u posljednjoj deonici, sada je viđena potpuno drugačija partija Ratnika. Stef Kari predvodio je tim iz Kalifornije sa 29 poena, šest skokova i četiri asistencije, pratio ga je Pul sa 17 poena, treći strijelac tima bio je Luni sa 12, Tompson i Vigins imali su po 11 poena.

Džejson Tejtum je ubacio 28 poena uz šest skokova i tri asistencije, ali nema previše razloga za oduševljenje svojim učinkom, imao je 8/19 iz igre i+/- indeks od čak -36! Šutirao je trojke 6/9, s time da ipak nije imao adekvatnu pratnju uz ozbiljne poteškoće da poentira van linije za tri.

Vrhunski posao u odbrani su obavili Voriorsi, dobru rolu imao je u tome i Nemanja Bjelica, maksimalno iskoristivši svojih 10 i po minuta. Odlično je čuvao Tejtuma naš reprezentativac kada je bio na parketu, rasteretio je ostale saigrače u tome, usput je ubacio šest poena uz pet skokova, imao je 3/4 iz igre.

Boston je diktirao tempo u prvoj dionici, igralo se u egalu do poluvremena, drugo poluvrijeme je Golden Stejt otvorio sa 13:2, a u treću četvrtinu domaćin je ušao sa +23.

Praktično su se tu Seltiksi predali i maksimalno je bilo +29 pri 95:66, pa su se već okrenuli trećem meču, u kom će biti domaćini 9. juna od 3.00 po našem vremenu.

Džejson Tejtum želeće što pre da zaboravi ovaj duel jer je sa -36 imao najgori +/- indeks u istoriji finala NBA lige u “play by play” eri. Takođe, falio je pečat Horforda i Smarta –  oni su u prvom meču zajedno imali 44 poena uz 10 trojki, sada su zajedno imali tek četiri poena!