SPORT
cover

Srpski reprezentativac Luka Jović postigao je prvi gol u dresu Real Madrida.

Jović je u osmom nastupu u "kraljevskom" dresu konačno razbio maler na "Santjago Bernabeuu".

Momak iz Bijeljine je u 70. minutu zamijenio Karima Benzemu u pobjedi Reala nad Leganesom od 5:0 i postavio konačan rezultat u 91. minutu.

Jović je sjajno skočio na drugoj stativi nakon centaršut Danija Karvahala i glavom zatresao mrežu gostiju.

Bio je Srbin pod udarom kritika jer nije uspjevao da opravda 60.000.000 za transfer iz Ajntrahta, ali nema sumnje da će ovaj gol da sve preorkene u ovoj sezoni za njega.

U ostalim mečevima, pobjede su ostvarili Levante, Atletik Bilbao i Real Betis.

Levante je pogocima Bardija i Majorala slavio protiv Real Sosijedada 2:1 u San Sebastijanu.

Atletik Bilbao je bio ubjedljiv protiv Espanjola 3:0 uz dva gola Ikera Muniaina u prvom poluvremenu.

Betis je pogotkom Nabila Ferika u 91. minutu savladao Seltu 2:1, dok su u derbiju dana Valensija i Sevilja remizirali 1:1.

Andalužani su poveli na Mestalji golom Okamposa u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, da bi bod "Slepim miševima" donio Sobrino devet minuta prije kraja susreta.