Djeca tražila pobjedu - Suma i Tošić im ispunili želju!

SPORT
cover

U najneobičnijoj utakmici koju su fudbaleri Partizana odigrali u životu, pred 5.800 dece na tribinama, zabeležena je pobeda u prvom meču plej-ofa za Ligu Evrope. Crno-beli putuju u Norvešku mnogo zadovoljniji.

"Hoćemo pobedu, hoćemo pobedu!", orilo se iz grla 5.800 klinaca na tribinama u Humskoj, a igrači Partizana potrudili su se da se deca kućama vrate s osmehom na licu.

Uprkos slabijem ulasku u utakmicu i primljenom golu, Partizan je bivao sve bolji i bolji na terenu, pa su za pobedu u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu Evropu "odgovorni" Sejduba Suma i Zoran Tošić, strelci pogodaka u 43. i 84. minutu utakmice.

Njih dvojica su učestvovali u akciji za prvi gol, ubrzo posle vođstva Moldea, kada je "Bambi" uposlio Gvinejca, dok je Tošić doneo pobedu posle akcije sa Asanom i Uroševićem.

Vredi istaći i da su crno-beli na ovoj utakmici bili lišeni usluga odličnog štopera Bojana Ostojića, dok smo videli i debi Bibrasa Natha, koji je za samo dvadesetak minuta na terenu pokazao da ima fudbal u "malom prstu", lako je povezao redove svog tima...

Miloševićev tim ne ide potpuno opušten na revanš u Molde za sedam dana (29. avgust), ali ima sasvim solidan rezultat, posebno ako se uzme u obzir tradicija sa Skandinavcima.
PARTIZAN - MOLDE2:1 (1:1)
/Suma 45+1, Tošić 84 - Boli 43/

Gosti iz Norveške došli su u Humsku bez namere da se brane i čekaju domaćina da prvi povuče potez i odmah je bilo jasno da ćemo videti "otvorenu" utakmicu, a prvi pokušaj imao je Ejkrem kada je njegov šut u poslednjem trenutku zaustavio Stojković, koga je mučila ne tako disciplinovana odbrana crno-belih, posebno desna strana...

Po njoj je viđen i odličan prodor Knudsona, kada se Džejms okliznuo i nije šutnuo, ali grešku nije napravio i rezervista Boli, kada je nanizao Miletića i Vujačića i pogodio za 1:0 u 43. minutu.

Partizan je igrao solidno na polovini Moldea kada bi presekao njihove akcije u korenu, najzapaženiji je bio Filip Stevanović koji je pokušao iz daljine da ugrozi Kraniksa, ali u igri crno-belih nedostajalo je da u kontinuitetu pritiskaju goste.

Zoran Tošić, TošićFoto: MN Press

Nije bilo dovoljno odlučnosti sve do 0:1, da bi odmah posle toga lepo sarađivali Tošić i Suma, a Gvinejac je lepim golom nastavio uspešan niz i sprečio Molde da vodi na pauzi.

Iako je Partizan u nastavku češće boravio na polovini Moldea bilo je potrebno mnogo vremena za novu opasnost pred golom Kraniksa... Golman Norvežana je u 80. minutu prvo odbranio šut upornom Uroševiću, a potom gledao kako Asano sa pet metara promašuje prazan gol.

Ipak, od ulaska Natha u igru bilo je jasno da je igra Partizana mnogo bolje "povezana", a taj period crno-beli su pretvorili u gol preko Tošića.

Od njega je krenula akcija i ušao je s boka u sredinu, odložio loptu za Asana, koji je brzo prosledio na bok za Uroševića, a levi bek Partizana našao je "Bambija" na pet metara, odakle iskusnom fudbaleru nije bilo teško da smesti loptu u mrežu.

Za kraj je Stojković zabeležio dve intervencije i sačuvao pobedu za Partizan koji na revanš neće putovati potpuno bezbrižan, ali neće biti ni ukočeni. Imaju dobar rezultat.

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Vujačić, Pavlović, Urošević - Stevanović (od 60. Asano), Šćekić, Zdjelar, Tošić - Suma (od 73. Natho) - Sadik.

MOLDE: Kraninks - Haraldseid, Bjernbak, Gabrijelsen, Foren - Husein, Aursnes, Helštad, Volf Ejkrem (od 68. Elingsen), Knudson (od 33. Boli, od 83. Mustrem) - Džejms.

Meč je sudio mađarski arbitar Viktor Kašai.

Izvor: Mondo.rs