“Novi Partizan” trijumfalan pred ispunjenim tribinama

Fudbaleri Partizana upisali su svoju četvrtu pobjedu u nizu, jer su poslije preokreta savladali ekipu Čukaričkog sa 3:1.

Strijelci za crno-bijele su bili Natho, Filipović i Kalulu, dok je za Čukarički pogodio Cvetković.

Nesvakidašnja situacija na stadionu Partizana, gdje se ovog subotnjeg popodneva okupilo pa blizu 20.000 navijača.

“Grobari” koji su poslije smjene uprave i dolaska nove prinudne uprave u klub su prekinuli bojkot i tako su se poslije više od godinu dana vratili na južnu tribinu, koja je bila puna.

I nije samo ona bila puna, nego su i sve ostale dvije tribine u Humskoj bile pune. Navijači su ulazili na stadion, pa gotovo cijelo prvo poluvrijeme.

Sa druge strane situacija na terenu nije bila tako dobra po Partizan , koji je gubio poslije prvog poluvremena, gdje i nije pružio neku dobru partiju. Crno-bijeli su prvi put zaprijetili tek pred kraj prvog dijela igre, kada je Zubairu bio u šansi, a potom i Jurčević.

Čukarički je inače mnogo bolje započeo ovaj susret bili su konkretiniji i odlučniji pred suprotnim golom.

Stvarao je tim sa Banovog brda bolje šanse i poptuno je zasluženo i stigao do vođstva.

Bibars Natho je izgubio loptu na sredini terena, Tufegdžić je poveo napada Čukaričkog sjajno je vidio Cvetkovića na drugoj stativi, a mladi fudbaler je samo loptu sproveo u mrežu crno-bijelih.

Imao je Čukarički i stativu pred kraj prvog dijela igre, ali se na obevezan odmor otišlo sa golom prednosti za tim sa Banovog brda.

Nije Partizan energično krenuo u drugo poluvrijeme, nisu se stvarale šanse pred golom Čukaričkog, ali je onda u 52. minutu poslije duela Stevanovića i Jovanovića, sudija Ilić odlučio da dosudi penal za Partizan.

Ovu najstrožu kaznu je u gol pretvorio Bibars Natho, koji je na oduševeljenje velikog broja navijača u Humskoj donio izjednačenje.

Nastavio je poslije Čukarički da bude opasniji i da gledamo nove akcije pred golom Partizana, ali su crno-bijeli poslije 11 minuta došli do preokreta.

Poslije kornera sa desne strane Aleksandar Filipović je glavom loptu od podloge sproveo u mrežu i tako donio preokret.

U tim trenucima smo gledali možda i najbolji fudbal, sa dobrim ritmom sa dosta trčanja i sa šansama na obe strane.

Aldo Kalulu je potvrdio pobjedu Partizana u 90. minutu meča.