Početna Najnovije Novosti Društvo

Novak Đoković u polufinalu Dubaija

Novak Đoković izborio je plasman u polufinale turnira u Dubaiju nakon što je savladao Poljaka Huberta Hurkača sa 2:0, po setovima 6:3, 7:5. Ostvario je petu pobjedu u isto toliko međusobnih duela.
Srpski teniser je u prvom setu do prednosti došao u četvrtom setu. Odigrao ga je bez greške i došao do tri brejk lopte, pa je iskoristio treću i poveo 3:1. Nakon toga je bio siguran na svoj servis i za 35 minuta je osvojio prvi set 6:3.U drugom setu Hurkač je uspio da skrati poene, te bolje servira pa se duže držao u meču i nije dozvoljavao priliku za napad. Srpski teniser je prvi došao do šanse za brejk u 11 gemu. Iskoristio je petu šansu i poveo 6:5, te odservirao za trijumf. Đoković je tako ostvario 20. pobjedu u nizu.Plasman u polufinale ranije su osigurali Andrej Rubljov i Aleksandar Zverev. Rus je savladao Holanđanina Van de Zandšula 6:3, 7:6 (7:3), dok je Nijemac bio bolji od Sonega 7:5, 6:4.