Početna Najnovije Novosti Društvo

NOVA SENZACIJA Njemačka u spektakularnom meču izbacila Grčku

Nova senzacija na Eurobasketu! Njemačka je odigrala strašan meč i eliminisala Grčku u drugom četvrtfinalu 107:96, te izborili polufinale protiv Španije.

Fantastičan meč su odigrali u drugom četvrtfinalu Njemačka i Grčka. Prštalo je na sve strane, napad je funkcionisao gotovo savršeno. Domaćin je ubacio čak 17 trojki za slavlje, te čak 15 skokova u napadu.

Odličan šut su Nijemci demonstrirali od početka, čak šest trojki iz sedam pokušaja su pogodili u prvih pet minuta igre, a prednjačili su Vagner i Obst. Novom trojkom Vagnera stigli su i do dvocifrene prednosti – 22:11.

Grci su uspjeli nakratko da smanje na 22:14, ali na drugoj strani Vojtman pogađa sedmu trojku za Nijemce – 25:14!

Grci su zatim prišli na 31:29, ali Nijemci zatim pojačavaju igru u odbrani i ne dozvoljavaju preokret.

Drugu četvrtinu je obilježio verbalni rat Larencakisa i Vagnera u čemu se bolje snašao grčki košarkaš koji je igrao sve bolje. Grci uzvraćaju serijom 6:0 i stižu do prvog vođstva na utakmici – 46:44. Spektakularno poluvrijeme začinio je Slukas trojkom u posljednjoj sekundi sa više od pola terena za 61:57 u korist Grčke!

A onda strašna serija Njemačke. Domaćin je napravio seriju 20:1 i došao do plus 15 (77:62). Grci su odigrali katastrofalnu četvrtinu u kojoj su dali samo 10 poena.

Njemačka je imala veliku prednost i odbijala je nalete rivala.

A onda u posljednjih pet minuta Grčka je igrala bez Janisa Adetokumba koji je zaradio drugu tehničku grešku.

Njemačku je do velike senzacije vodio Šreder sa 26 pena i osam asistencija. U poraženom grškom timu upravo je Adetokumbo bio najefikasniji sa 31 poenom, sedam skokova i osam asistencija.