Nova pobjeda = novi rekord

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković pobijedio je Holgera Runea, devet dana nakon njihovog susreta u Parizu, i ponovo je bilo 2:1 (7:6 6:7 6:3).

Đoković je ovom pobjedom obezbijedio da osmi put završi godinu na prvom mjestu.

Ovim će dostići 400 sedmica na teniskom tronu, a prema jednostavnoj računici ima zagarantovano čak 406 nedjelja na prvom mjestu.

Ali, kakva ludnica od meča.

Imali smo priliku da vidimo sve. Od dobre igre, dugih poena, odličnih servisa pa i do polomljenih reketa.

View this post on Instagram

A post shared by Tennis TV (@tennistv)

Prva dva seta, dosta identična. U oba seta Rune dolazi prvi do brejka, Novak odmah uzvraća i u oba navrata ulazimo u taj brejk. U prvom je bolji bio srpski igrač, a u drugom, nešto što nije karakteristično za njega, a to je da bude počišćen u ”teniskim penalima”.

Ušlo se u odlučujući set. Sada je Novak bio taj koji je prvi izvršio napad i napravio brejk, ali je Rune u njegovom stilu uzvratio. Ali ruku na srce, Đoković mu je jako pomogao u tom gemu napravivši dvije duple.

No, Đoković je Đoković.

Mentalna snaga i mogućnost da zaboravi takve situacije i nastavi punom koncentracijom ka cilju je nešto što je svoje fanove navikao, ali i nešto što tenis teško da će ponovo vidjeti.

Podsjećamo, Đokovića sada očekuje meč protiv domaćina Janika Sinera, dok će Danac ukrstiti rekete protiv Cicipasa.