Nova pobjeda Borca: Banjalučani nadigrali Bosnu u Sarajevu

Košarkaši Borca su na gostovanju u Sarajevu savladali ekipu Bosne rezultatom 91:74.

U zaostaloj utakmici 4. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine košarkaši Borca porazili su Bosnu u dvorani „Skenderija“, pred stotinjak navijača, rezultatom 91:74 (25:21, 18:23, 23:20, 25:10).

Ekipa Bosne se dobro držala sve do zadnje četvrtine kada je Borac pokazao sav svoj kvalitet.

Bila je ovo peta pobjeda Borca u isto toliko utakmica, dok je Bosna zabilježila četvrti poraz te ostala na začelju tabele.

Crveno-plavi su puno bolje započeli utakmicu te su na samom početku napravili seriju 6:0, koju su domaći igrači neutralizovali sa sedam vezanih poena. Do kraja prve četvrtine Borac je pokazao bolju igru te prvu dionicu igre riješio u svoju korist rezultatom 25:21.

Druga četvrtina je donijela bolju igru Bosne koje je ovu dionicu igre riješila u svoju korist rezultatom 23:18 te otišla na predah sa predošću od +1 (44:43).

Nastavak igre donio je dosta ujednačenu utakmicu, koju je Borac riješio u svoju korist 23:20 te stigao u vodstvo od +2 (66:64). Na kraju treće četvrtine, nakon isteka vremena, trener Banjalučana Dragan Nikolić zaradio je tehničku grešku, pa je četvrta četvrtina započela slobodnim bacanjem za domaći tim.

I na početku četvrte dionice igre Borac pravi miniseriju od 7:0 te dolazi u prednost od devet poena.

Banjalučani su do kraja nastavili s dobro igrom te dozvolili košarkašima Bosne da ubace samo 10 poena.

Najbolji igrač crveno-plavih je bio Kosta Kondić sa 22 poena, Draško Knežević je dodao 16, Stefan Kenić 11, Džoš Kaningem 10 te Radoš Šešlija 10 koševa.

Kod domaćih se posebno istaknuo Nedžad Muratović sa 24 poena. Luka Bulašvili je postigao 21, Ognjen Micović 11, Alija Islamović 7, te Imran Fazlić 6 poena.

Borac u idućem kolu gostuje kod ekipe Bratunca, dok Bosna dočekuje ekipu Širokog.