Njemačka surova prema evropskom prvaku, mađarski šamar Englezima

Fudbalska selekcija Njemačke ubjedljivo je savladala Italiju 5:2, u utakmici četvrtog kola Grupe 3 A Lige nacija. Mađarska još jednom savladala Englesku, u Vulverhemptonu je slavila ubjedljivo sa 4:0.

Njemačka je u Menhengladbahu odigrala odličan meč i u potpunosti nadigrala zvaničnog evropskog šampiona, koji je potvrdio da se nalazi u lošoj formi.

Italija je na početku meča propustila odličnu priliku preko Raspadorija, da bi već u 10. minutu taj promašaj kaznio Jošua Kimih, koji je iskoristio asistenciju odličnog Rauma i provukao loptu između nogu Donarume.

U posljednjim trenucima prvog dijela Gundogan je sa bijele tačke povisio na 2:0m a prethodno je Bastoni oborio Hofmana.

Već u 51. minutu bilo je 3:0, ovoga puta strelac je bio Tomas Miler, koji je ispratio akciju svog tima i spretno reagovao na odbijenu loptu.

Prelijepu akciju njemačkog tima završio je Timo Verner u 68. minutu, da bi isti igrač samo minut kasnije iskoristio veliku grešku golmana “azura” za velikih 5:0.

Pogotke za Italiju postigli su 18-godišnji Njonto u 78. minutu, a onda i Bastoni u posljednjim trenucima utakmice.

U drugoj utakmici iste grupe, Mađarska je još jednom savladala Englesku, ovoga puta na Ostrvu.

Strelac prvog gola na meču bio je Roland Šalaj u 16. minutu utakmice, a isti igrač je u 70. minutu udvostručio prednost gostiju.

Potpani raspad sistema u engleskom timu iskoristio je Žolt Nađi u 80. minutu, da bi konačan rezultat postavio Gazdag u 89. minutu.

Poslije četiri odigrana kola, Mađarska je prva u grupi sa 7 bodova, Njemačka je osvojila 6, Italija ima 5, a Engleska samo 2 boda.