Nevjerovatni Dončić u finalu Zapada. Za poluvrijeme je ubacio kao cijela ekipa Sunsa

Oba prošlogodišnja finalista NBA lige završila su svoj put u ovogodišnjem doigravanju.

U sinoćnjim majstoricama konferencijskih polufinala Boston Celticsi kod kuće su razbili branioca naslova Milwaukee Buckse 109:81, a Luka Dončić odveo je Dallas Maverickse do ubjedljive pobjede u Phoenixu nad Sunsima 123:90.

Dončić za poluvrijeme ubacio koliko i cijela ekipa Sunsa

Već na poluvremenu Dallas je imao ogromnih 30 razlike, a Dončić je već do tada ubacio 27 poena, jednako kao cijela ekipa Sunsa. To je bila najveća razlika na poluvremenu u istoriji sedmih utakmica u NBA doigravanju, a do kraja treće četvrtine narasla je na čak 42 poena.

Dončić je završio s 35 poena uz efikasan šut 12/19 (za tricu 6/11), 10 skokova i četiri asistencije, sve u prve tri četvrtine, jer nije bilo potrebe da se troši u posljednjoj. Spencer Dinwiddie dodao je 30, a Jalen Brunson 24 poena za Mavse. Kod Sunsa nitko nije zabio više od 12 poena, koliko je imao Cameron Johnson.

Devin Booker završio je s 11, a Chris Paul s 10 poena, ali dvije glavne zvijezde Sunsa potpuno su podbacile u prvom poluvremenu. Ostali su bez koša iz igre kombinovano šutajući 0/11.

“Ne mogu maknuti osmijeh s lica”, govorio je Dončić poslije utakmice. “Zaslužili smo ovo, naporno smo radili i vjerovali u sebe. Baš sam sretan.”

Boston izbacio prvake

Tek nešto bolje od Sunsa prošli su Milwaukee Bucksi, koji su na poluvremenu u Bostonu imali samo pet poena zaostatka, prije nego što su Celticsi do kraja razliku razvukli na +28.

Jayson Tatum zabio je 23, a Jaylen Brown 19 poena, ali pravi je junak bio Grant Williams, koji je ispucao čak 18 trica, pogodio ih sedam i završio s 27 poena. Payton Pritchard s klupe je dodao četiri trice i 14 poena.

Giannis Antetokounmpo imao je brutalne brojke – 25 koševa, 20 skokova, devet asistencija – ali uz šut 10/26 i velike muke dok ga je čuvao Al Horford. Jrue Holiday ubacio je 21, a Brook Lopez 15 poena, ali Bucksima je jako nedostajao ozlijeđeni Khris Middleton da seriju završe u svoju korist.

Boston će u finalu Istoka igrati protiv prvopostavljenog Miami Heata, a prva utakmica je na rasporedu u srijedu ujutro po našem vremenu. Dan kasnije kreće finale Zapada, a sljedeći Dallasov protivnik su Golden State Warriorsi, koji će imati prednost domaćeg terena.