Milošević debitovao pobjedom: BiH slavila na gostovanju kod Lihtenštajna

Reprezentacija BiH slavila na gostovanju kod Lihtenštajna (0:2) u meču sedmog kola grupe Ј kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Na taj način pobjedom je na klupi “zmajeva” debitovao i novi selektor Savo Milošević.

Strijelci za BiH bili su Rahmanović u 13. minutu, te Stevanović u 41. minutu.

Bh. reprezentativci su imali veliki broj šansi, na kraju dali dva gola i došli do trijumfa. Utakmica je u dva navrata bila prekidana zbog ubacivanja baklji na teren od strane bh. navijača, koji su večeras skandirali “Savez napolje”.

Milošević je dao izjavu za BHT nakon utakmice i iskazao zadovoljstvo učinjenim u Vaduzu.

“Čestitam momcima. Prezadovoljam sam prvim poluvremenom, bilo je kasnije prekida i malo se izgubio ritam. Moramo biti zadovoljni, posebno odnosom i ozbiljnošću tokom 90 minuta.

Jedino realizacija nije bila na nivou, a možda je bolje da to nadoknadimo u ponedjeljak. Dobra reakcija igrača. Rekao sam im u svlačionici, ovo je novi početak. Od danas se pripremamo za ono što slijedi. Sve čestitke momcima, ali idemo dalje, već za tri dana imamo meč”, kazao je Milošević.

Novinar je potom u najavi duela s Portugalom konstatovao kako se radi o utakmici u kojoj “ne možemo mnogo izgubiti”, ali selektor se nije složio s tim.

“Ne možemo mnogo izgubiti? Možemo mnogo toga izgubiti, ali i mnogo toga dobiti. Neće biti lako. Bit će opasniji protivnik, ali i on će isto tako otvarati prostor. Uspjeli smo sačuvati momke i neku svježinu za ponedjeljak”, zaključio je Milošević.

Ovim trijumfom BiH je zadržala šanse za plasmanom na EURO, imaju devet bodova, dok su ispred njih Portugalija sa maksimalnim učinkom od 21 boda, Slovačka ima 13, a Luksemburg 11.

U preostalam dva meča ove grupe Portugalija je savladala Slovačku (3:2), dok su Island i Luksemburg podijelili bodove (1:1).

Naredni rival za tri dana reprezentaciji BiH biće sastav Portugalije, a ovaj meč igra se na stadionu “Bilino polje” u Zenici.