Početna Najnovije Novosti Društvo

Meksiko i Poljska odigrali bez golova

U okviru grupe C na Svjetskom prvenstvu u Kataru susrele su se selekcije Meksika i Poljske. Bio je ovo drugi zaredom meč na Mundijalu koji se završio rezultatom 0:0

Prvu bolju šansu na meču imao je Meksiko, u 13. minutu Hektor Moreno je promašio veliku priliku za svoju selekciju. Skočio je na odličan centaršut i slabo tukao glavom s 11 metara. Lopta je otišla visoko iznad gola.

U 26. minutu opet je Meksiko prijetio. Bila je to velika šansa za “El Tri”. Hektor Erera je zavrnuo loptu u šesnaesterac, a Aleksis Vega se ubacio ispred svog čuvara i udario glavom loptu, ali je ona prošla pored desne stative.

Samo dvije minute kasnije opet prijete Meksikanci. Hesus Galjardo je upropastio čistu priliku. Iz blizine je odbijenu loptu poslao lijevo od gola.

Pred sam kraj prvog poluvremena Horhe Sančez je primio precizan pas i šutirao iz obećavajuće pozicije. Međutim, Vojček Ščešnji je to pratio i dobro mu odbranio šut koji je išao pod prečku. Lopta je otišla van terena.

Igra se zaustavila u 55. minutu što je značilo da je sudija Kris Bit dobio informaciju da će se provjeriti mogući penal koji je tražila selekcija Poljske, koristeći VAR tehnologiju. Pokazano je na bijelu tačku.

U 58. minutu Robert Levandovski nije iskoristio penal. Tukao je u donji desni ugao, ali se Giljermo Očoa lavovski bacio i odbranio mu šut, te pokazao zašto se smatra fudbalskom ikonom u Meksiku.

Nije Meksiko prestajao sa atakovanjem na gol protivnika. Irvin Lozano se pred sam kraj meča izborio za prostor na 16 metara od gola Poljske i ispalio projektil prema golu. Ščešnji bi imao velikih problema s ovim šutem da mu saigrač nije pomogao i ušao u blok.

Do kraja meča nije bilo izglednijih prilika, te su ove dvije selekcije podijelili bodove.