Maroko trijumfovao! Poslali Ronalda kući

Još jedna senzacija na Svjetskom prvenstvu! Maroko je izbacio Portugal za plasman u istorijsko polufinale Svjetskog prvenstva u Kataru!

Maroko u finišu sa igračem manje ispisao je istoriju sa pobjedom 1:0 protiv Portugala i plasmanom u polufinale Svjetskog prvenstva. Portugal je dominirao u svim aspektima meča, osim u završnici koju su Marokanci iskoristili u finišu prvog poluvremena i čuvali je do kraja meča.

Marokanci su prema statistici u posljednjem minutu meča imali posjed lopte 26 odsto, uz devet šuteva. Ronaldo je razočarao na svom rekordnom meču za reprezentaciju, a loptu su ponajviše uspješno u redovima Portugala vukli Bruno Fernandeš i Žo Kanselo koji je možda i prekasno u meč ušao sa klupe.

Marokanci su napravili bedem ispred svog gola i čistili svaki napad Portugala. U sudijskoj nadokandi Čedira je za dva minuta zaradio dva žuta kartona.

San da ljubitelji fudbala u finalu svjetskog prvenstva gledaju Mesijevu Argentinu i Ronaldov Portugal završen je.

Maroko je prva afrička reprezentacija koja je stigla u finiš Svjetskog prvenstva.