MAESTRANLI Jokić nastavio fantastičnu seriju i u pobjedi nad Memfisom

Nikola Jokić nastavio je seriju odličnih igara i novim trostrukim dvocifren učinkom predvodio Denver u pobjedi nad Memfisom sa 113:97. Odličnu podršku imao je od cijelog tima u kom su najefikasniji bili Mari i Porter.

Somborac je meč završio sa po 18 koševa i skokova uz 10 dodavanja i svojim 101. tripl-dablom dao dragocen doprinos za pobjedu u vrlo neizvesnom nadigravanju sa Memfisom.

Krajnji rezultat to ne odražava ali je meč do posljednje četvrtine bio vrlo neizvjestan a gosti su uspjeli da dobiju i prvo poluvrijeme.

Denver je uspio da načini preokret u trećem dijelu a potom i da potpuno preuzme inicijativu i osigura 45. pobjedu kojom je ojačao prvu poziciju na tabeli.

Uz Jokića u pobjedničkom timu domaćina najefikasniji su bili Majkl Porter sa 26 poena i Džamal Mari koji je dodao 22 poena uz osam asistencija i pet skokova, prenosi RTS.

U poraženom timu Memfisa Dža Morant je bio najefikasniji igrač meča sa 27 postignutih poena uz 10 asistencija i četiri skoka, ali im je to slaba utjeha.

Poslije ove pobjede Denver ima sedam pobjeda prednosti u odnosu na Memfis koji ima i dvije utakmice manje.