LUDNICA U ARGENTINI Nevjerovatan kraj fudbalskog šampionata

Fudbaleri Boke Juniors postali su šampioni Argentine, na jedan od najnevjerovatnijih načina u istoriji fudbala.

Definitivno smo mogli da budemo svjedoci jednog od najnevjerovatnijih raspleta u istoriji modernog fudbala. U posljednjem kolu argentinskog šampionata dvije ekipe su se borile za titulu, Boka Juniors i Klub Rasing.

Prije početka utakmica, Boka je imala poen prednosti.  Obe ekipe su jurile pobedu, dok je su fudbaleri Rasinga jednim uvetom pratili sa dešavanja sa “Bombonjere”.

Boka je igrala meč protiv Indenpedientea. U 32. minutu, Fernandez je doveo Independiente u prednost i donio veliku nadu Rasingu, koji se mučio da probije otpor River Plejta.Samo dva minuta kasnije, bilo je 1:1, a gol je postigao Giljermo Fernandez.

Mreže na utakmici Rasinga i River Plejta su mirovale. Početkom drugog poluvremena, Sebastijan Vila je donio Boki potpuni preokret, a čelnici Boke su već stavili šampanjac na hlađenje.

Nekoliko minuta kasnije, Rohas donosi prednost Rasingu, koja u tom trenutnu plavo-bijelima nije dovoljna za titulu.

U 80. minutu, šok na Bombonjeri! Nikolas Valjeho, momak koji je 2004. godište donosi izjednačenje Indepentijenteu i veliku radost navijačima Rasinga koji sa aktuelnim rezultatima imaju titulu u svojim rukama.

Ipak, radost je bila prekratkog daha. Samo minut kasnije, Rasing prima gol i Boka je ponovo na čelu tabele.

Ako ste mislili da je ovo kraj, prevarili ste se, ono pravo tek dolazi. Fudbaleri Boke, svjesni da će teško postići još jedan gol, sve nade polažu u najvećeg rivala, ekipu River Plejta.

U 86. minutu, penal za Rasing…istorijski momenat i prilika za titulu. Loptu uzima iskusni Galvan i promašuje udarac sa 11 metara. Franko Armani, golman Rivera postaje heroj najomraženijeg rivala.

Rasing svim silama napada i pokušava i posle promašenog penala da dođe do gola. Utakmica na Bombonjeri se završila i čeka se samo kraj meča Rasing – River Plejt.

Jedan neuspeli napad Rasinga, završava se kontrom River Plejta, koji postiže gol i donosi titulu Boki Juniors, zakletom neprijatelju.

Boka Juniors uzima 36. titulu i približava se Riveru na samo jednu. Rasing ostaje na 18 titula… to mogu samo Argentinci!