“LEOTAR” I “VOJVODINA” u finalu Svesrpskog kupa

Rukometaši trebinjskog “Leotara” pobijedili su u Trebinju banjalučki “Borac `M:tel`” 30:29 i izborili finale Svesrpskog kupa protiv “Vojvodine”.

Odlučujući gol dvije sekunde prije kraja postigao je Vladimir Stanković.

Banjalučani su bolje igrali u prvom poluvremenu ostvarivši na kraju prednost od dva gola pri rezultatu 17:19. U jednom trenutku vodili su šest golova /10:16/.

Prvih 15 minuta nastavka potpuno je pripao Trebinjcima, a “crveno-plavi” su prvi gol dali tek u 40. minutu. Nakon toga “Leotar” je u nekoliko navrata imao plus tri.

U prvom polufinalu Svesrpskog kupa “Vojvodina” je savladala “Metaloplastiku” 34:29.

Ovom sportskom događaju prisustvovali su gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić, predsjednik Rukometnog saveza Srbije Milena Delić, generalni sekretar Svetozar Stanković, predsjednik Rukometnog saveza Republike Srpske Marinko Umičević, predsjednik Rukometnog kluba “Leotar” Stevan Bekan, kao i većina članova Upravnog odbora Rukometnog saveza Republike Srpske i drugi.

Meč za trofej između “Leotara” i “Vojvodine” igra se sutra od 15.00 časova.

Prije muškog finala, igraće rukometašice “Borca” i “Železničara” iz Inđije.