Lana Pudar bez finala na 100 metara delfin na SP u Japanu

Najbolja plivačica iz BiH Lana Pudar nije se plasirala u finale Svjetskog prvenstva u Fukuoki u disciplini 100 metara delfin.

Lana je danas u u prvoj polufinalnoj trci zauzela peto mjesto sa vremenom 57,34 sekundi i nakon sumiranja oba polufinala zauzela je tek 10. mjesto pa je ostala bez prilike da se bori za medalju.

Za prolaz među najboljih osam joj je trebalo vrijeme 57,17.

Mostarka će u srijedu nastupiti u kvalifikacijama na 200 metara delfin.

Iza sjajne bh. plivačice je maestralan nastup na Evropskom juniorskom prvenstvu u Beogradu gdje je osvojila tri zlatne medalje u tri konkurencije u kojima je nastupila.

Zlato na 100 metara delfin, zlato na 200 metara delfin i zlato na 50 metara delfin potvrdili su da u svom uzrastu nema nikakvu konkurenciju na Starom kontinentu, a u pomenutim finalima srušila je i rekorde evropskih juniorskih prvenstava.