Igokei ostala samo teorija

Košarkašima Igokee ostale su samo teoretske šanse da se mogu dokopati top 16 faze Lige šampiona nakon poraza od Mursije 63:79, u četvrtom kolu FIBA takmičenja.

Početak utakmice nije slutio na ovakav rasplet. Domaći igrači su sjajno počeli, kontrolisali igru i rezultat, vodili sa devet poena razlike i onda jednostavno stali nakon uvodnih deset minuta.

Tada je španski tim napravio seriju 20:0 i praktično tada najavio šta će nje dešavati u nastavku susreta. Gosti su u jednom trenutku vodili sa 23 poena razlike, a svi pokušaji domaćeg tima da im se približe nisu bili uspješni.

Igokea, koja nema teijumfa ove sezone u Ligi šampiona u naredna dva kola tražiće pobjede protiv Tofaša u gostima i protiv Dertone na svom terenu kojima bi mogla da zauzme treće mjesto na tabeli i tako izbori nastup u baražu za popunu top 16 faze.

Najbolji kod domaćina bio je Nikola Tanasković sa 14 poena, a Dragan Milosavljević dodao je 11. Kod gostiju prednjačio je David Jelinek sa 16 poena.