Hrabra Srbija poražena od Engleske

Srbija je poražena na startu Evropskog prvenstva. Engleska je slavila 1:0, a ekipa selektora Dragana Stojkovića ima za čime da žali

Engleska je bila bolja samo u prvih 30 minuta, dok je Srbija u drugom dijelu prijetila imala više loptu. Međutim nije uspjela da dođe do gola tako da je poražena.

Početak utakmice nije bio dobar za reprezentaciju Srbije. Engleska je imala više loptu u posjedu i vršila je dobar presing. Praktično iz prve šanse su došli do prednosti.

Saka je u prvom dijelu pravio velike probleme lijevoj strani odbrane Srbije, gdje saigrači nisu pomagali Strahinji Pavloviću. Probio je krilni igrač po strani a sjajno se ubacio Džud Belingem koji je poslao loptu u mrežu.

Engleska je nakon toga i dalje nastavila s pritiskom ali kako je meč odmicao Srbija se oslobađala pritiska pa je u prvom dijelu zaprijetila preko Aleksandra Mitrovića koji je šutirao pored gola. Dušan Vlahović je takođe mogao da bude puno opasniji da se sredinom prvog dijela odlučio da uposli saigrače a umjesto što je  šutirao.

U drugom dijelu Srbija je bila puno opasnija. Krenula je ekipa konkretnija, “orlovi” su tražili penal nakon pada Aleksandra Mitrovića, no Danijele Orsato je pokazao da se meč nastavi.  Engleska se odlično branila i čekala svoju šansu.

Opasno su zaprijetili u 77. minutu kada je nakon ubacivanja Hari Kejn šutirao, a golman Srbije Predrag Rajković sjajnom intervencijom i uz pomoć prečke zaustavio njegov udarac

Orlovi su zaprijetili u 82.minutu. Vlahović je dobro šutirao a Pikford je izbacio loptu u korner, nakon kojeg je Srbija još jednom pokušala doći do gola.