Fudbalska bajka u Beogradu: Zvezdinih 5:0 protiv Italijana za evropske snove (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde ubjedljivo su savladali italijansku Fjorentinu rezultatom 5:0 (5:0) u prijateljskom meču koji je šampionu Srbije poslužio kao generalna proba pred start nove sezone.

Zvezda je pred 36.822 navijača povela već u devetom minutu. Katastrofalnu grešku defanzivca gostiju Martineza iskoristio je Olanjinka koji je ukrao loptu na 20 metara i rutinski pogodio praznu mrežu.

Samo dva minuta kasnije, domaćin je duplirao prednost, Ivanić je bio asistent, a Kraso strijelac.

Tri minuta pošto je upisao asistenciju, Ivanić je dao i gol, matirao je golmana gostiju prizemnim udarcem sa 13, 14 metara.

Olanjinka je u 24. minutu drugim golom na meču povećao na 4:0, da bi tri minuta kasnije Bukari golom iz penala koji je i izborio zaokružio na 5:0. U 36. minutu lako je moglo da bude i 6:0, ali je Kraso pogodio stativu iz izgledne pozicije.

U finišu poluvremena gosti su imali nekoliko dobrih prilika, ali je na golu Zvezde briljirao Glazer.

U drugom poluvremenu oba trenera su napravila veliki broj izmena, pa je ritam utakmice značajno opao, a gosti nisu uspjeli da stignu do počasnog gola.