Francuska drugi finalista Mundijala u Kataru!

Fudbalska reprezentacija Francuske drugi je finalista Mundijala u Kataru pošto je večeras pobijedila Maroko rezultatom 2:0!

Strijelci za Francusku bili su Teo Ernandez u petom i Kolo Muani u 79. minutu.

Francuzi će se u velikom finalu u nedelju od 20.00 sastati sa Argentinom, a u istom terminu dan ranije Maroko će se sa Hrvatskom boriti za istorijsku bronzanu medalju.

Selektor Maroka Valid Regragui odlučio je da zaigra u formaciji sa trojicom štopera, ali to nije donijelo sigurnost kao u dosadašnjem dijelu turnira kada je igrao sa četvoricom defanzivaca, odnosno dvojicom u srcu odbrane.

Marokanci su i prije početka, na zagijavanju imali problem, jer je Aguerd osjetio povredu i nije  mogao da počne meč, pa je neočekivani uskočio Dari.

Francuzi su kaznili prvu lošu postavku jednog štopera Maroka – El Jamika, Grizman se ubacio iz drugog plana i pobjegao i vratio povratnu, Mbape je šutirao, potom je odbitak proslijedio na lijevu stranu, gdje je na pravom mjestu bio Teo Ernandez koji sa peterca pogađa prvi ugao za 1:0.

Maroko je od tog trenutka proigrao i zanimljivo da je imao posed lopte imao je jasne ideje za napade. Prvi ozbiljan pokušaj imao je Unahi, čiji je opasan udarac sa distance zaustavio Ljoris.

Ipak, nešto otvorenija igra je otvorila prostor za kontre Francuza. Iz jedne takve situacije u 17. minutu Žiru je pobjegao Saisu i izašao sam na Bonoa, ali je pogodio stativu.

Francuzi su u još jednoj situaciji umalo pogodili, Čuameni je proigrao Mbapea koji je šutirao, a onda je u nastavku akcije lopta došla do Žirua koji je gađao pored stative.

Maroko je u finišu prvog dijela ozbiljno pritisnuo Francuze, a posebno je bio opasan posle Ziješovih prekida. Poslije jednog kornera, El Jamik je maestralno gađao makazicama sa desetak metara, stativa je bila saveznik Francuske.

Maroko je još bolje zaigrao na startu drugog poluvremena i period do 60. minuta bio je njihov najbolji na utakmici. Marokanci su maksimalno opteretili lijevu stranu Francuske, gdje se Mbape nije dovoljno vraćao, a Teo Ernandez ipak nije poznat kao najbolji defanzivni bek. Ziješ i Hakimi su u nekoliko navrata ozbiljni pripretili sa te  strane, a da Varan i Konate nisu bili pribrani u dve situacije, Maroko bi imao čiste prilike pred golom.

Didije Dešan je uvidio da njegova ekipa ne može da izađe iz svog kaznenog prostora, Žiru nije imao snage da izdrži duele i sačuva lopte, pa ga je zamenio Markus Tiram, ali je zaigrao levo, a Mbape je otišao u špic.

To je Francuzima doneijlo i svježinu i snagu u oba smjera, te su poslije 65. minuta sve više prilazili golu Bonoa. U 79. minutu dogodila se nevjerovatna stvar, Kolo Muani je ušao na teren i iz svog prvog kontakta sa loptom postigao je gol!

Ponovo je Mbape bio u centru pažnje i opet su njegov udarac izblokirali Marokanci, ali je lopta došla na drugu stativu do Kola Muanija koji je lako pogodio praznu mrežu za 2:0.

Taj gol potpuno je poremetio Marokance, koji više nisu imali snage da se vrate u meč, a Francuzi su se vratili na svoju polovinu i usredsredili na odbranu svog gola.

U posljednjim trenucima meča Marokanci su umalo došli do zasluženog gola, poslije prodora po lijevom boku i prave gužve u petercu, Hamdalah je umalo pogodio mrežu.

Do kraja nije bilo promene rezultata, sada odmaramo opet dva dana od fudbala, pa u subotu borba Hrvatske i Maroka za bronzu i potom u nedelju veliko finale – Argentina – Francuska.