DONČIĆ sa Dalasom slavio protiv Finiksa

Dalas je slavio protiv Finiksa rezultatom 130:111, dok je Indijana bila bolja od Golden Stejta 112:104.

Forma Kauboja iz Dalasa dosta varira ove sezone. Ekipa Džejsona Kida uspjela je da se izvuče iz negativne serije od pet poraza prije par mečeva. S druge strane, protivnik je bila ekipa Finiksa, sa kojom Dalas i Dončić imaju zanimljivu istoriju tokom prošlogodišnjeg plej – ofa.

Sansi su osim poraza protiv Hjustona u veoma dobroj formi tokom posljednjih nekoliko utakmica. Ostvarili su sedam pobjeda na osam utakmica, te su u Dalas otišli sa velikim ambicijama. Ipak, već nakon 12 minuta bilo je jasno da će Mavsi stići do svoje desete domaće pobjede.

Luka Dončić je bio ekstra motivisan, a odbrana domaćina je bila nevjerovatna. Prvi dvanaestominuti period završen je sa rezultatom 15:33, te Sansi nisu imali nikakve šanse. Zaključno sa drugom četvrtinom, Dalas je na poluvremenu imao prednost od 26 poena. Oba trenera su to iskoristila i do kraja meča dala šansu rezervistima, koji su održali prednost do konačnih 19 koševa razlike.

Dončić je zabilježio 33 poena uz osam asistencija, dok se kod Finiksa istakao Deandre Ejton sa 20 koševa.

Indijana ne igra najbolje u posljednje vrijeme. Pejsersi su prije meča s Golden Stejtom vezali tri poraza. S druge strane, Ratnici su izgubili samo jedan od posljednjih šest mečeva, te su u ovaj duel ušli kao apsolutni favoriti. Ipak, Indijana je znatno bolje počela utakmicu.

Pejsersi su odigrali sjajnu prvu četvrtinu, dok je Endrju Nembhard predvodio napad i donio prednost od 13 poena gostujućoj ekipi. Izabranici Stiva Kera uspjeli su da se vrate u drugom kvartalu i smanje prednost. Treća četvrtina bila je pravi egal, te smo u posljednji dvanaestominutni period ušli sa prednošću od osam poena za Indijanu.