Dončić odigrao utakmicu kakvu nije niko u historiji NBA lige: Ovaj čovjek je nezaustavljiv

Slovenski košarkaš Luka Dončić odigrao je sjajan meč u pobjedi Dallasa protiv Brooklyna rezultatom 129:125, a srušio je i neke rekorde u NBA ligi i još jednom oduševio navijače najjače košarkaške lige svijeta.

Dallas je do pobjede protiv Brooklyna došao nakon produžetaka, a nakon što u regularnom dijelu nije bilo pobjednika (112:112), u dodatnim minutama bolje su se snašli Dončić i saigrači i na kraju rezultatom 17:13, odnosno 129:125 ukupno, došli do pobjede.

Iako su Irving i Durant sinoć bili izuzetno raspoloženi te postigli po 39, odnosno 37 poena, na kraju je ubjedljivo prvo ime susreta bio nevjerovatni Luka Dončić koji je ostvario triple-double učinak i to za nešto malo više od 40 minuta provedenih na parketu.

Dončić je susret završio sa 41 ubačenim poenom, a uz to je ostvario 11 skokova i sjajnih 14 asistencija, a uz takve triple-double brojke, imao je i tri ukradene lopte.

To je za Slovenca 47. triple-double učinak od kada je stigao u najjaču košarkašku ligu svijeta, a niko prije njega nije uspio ostvariti ovakve brojke u tri osnovne kategorije i tome još dodati tri ukradene lopte.

Triple-double učinak je ostvario kada je na svom kontu imao 30 ubačenih poena, što mu je 22. put u karijeri da je s više od 30 poena ostvario triple-double učinak, prestigavši Wilta Chamberlaina na vječnoj listi velikana.

Kako je utakmicu završio sa 40 ubačenih poena, to mu je treći put u karijeri da je sa 40 i više poena uspio doći do triple-double učinka, a postao je i tek deseti igrač u historiji NBA lige koji je došao do brojke od tri ili više triple-double učinka u kojima je postizao 40 poena. Izjednačio je podvige Michaela Jordana, Larryja Birda i Petea Maravicha.

U ostalim mečevima koji su odigrani sinoć, Oklahoma je na domaćem terenu slavila protiv Los Angeles Clippersa rezultatom 118:110, Golden State je bio bolji od Miamija sa 123:110, a Memphis u gostima od Sacramenta rezultatom 125:110.