Đoković uz dosta muke do trećeg kola Australijan opena

Mučio se Novak Đoković na startu Australijan opena protiv hrvatskog tenisera Dina Prižmića, mučio se i u drugom kolu protiv domaćeg tenisera Alekseja Popirina, ali je ponovo pobijedio – 6:3, 4:6, 7:6 (7:4), 6:3!

Nije tako izgledalo na startu meča, u prvom setu najbolji teniser svijeta je bio prilično ubjedljiv, taj dio igre riješio je u svoju korist sa pola gasa. Imao je Novak dvije brejk šanse u četvrtom gemu, jednu u šestom, ali ih nije iskoristio, piše Sportklub.

Stigao je potom i do tri vezane brejk lopte u osmom gemu, prve dvije nije uspio da iskoristi, ali treću jeste. A zatim je lako na svoj servis priveo taj set kraju – 6:3.

Ipak, od starta drugog seta kao da je sa druge strane mreže imao nekog drugog rivala. Popirina, koji je bio daleko agresivniji, više je rizikovao, bolje servirao, pravovremeno istrčavao na mrežu.

Đoković nije uspjevao da pronađe ritam, a Popirin je uz sjajnu igri polako dolazio i do preko potrebnog samopuzdanja da bi bio ravnopravan u borbi sa najboljim na svijetu. Brzo je načinio brejk u trećem gemu drugog seta, odmah potom lako odradio posao na svoj servis za velikih 4:1.

Vodio je i sa 5:2, ali je u devetom gemu Novak vratio brejk i potom je servirao za ostanak u setu – 5:4. I tada je učinio nešto što obično ne čini, tu priliku da dođe do izjednačenja nije iskoristio, imao je Popirin i malo sreće prilikom jednog poena, kad je loptica pogodila vrh mreže i spustila se na Novakovu polovinu terena – 6:4.

Na krilima dobijenog drugog, krenuo je Australijanac u treći set. Činilo se u jednom trenutku da Đokoviću nema spasa, Popirin je uglavnom gemove na svoj servis lako dobijao, ujedno često je mučio Novaka kad je ovaj servirao.

Posebno u desetom gemu, kad je imao vođstvo od 5:4 i 40:0 na Novakov servis. Đoković je tri vezane brejk, ujedno i set lopte spasao, nedugo potom i četvrtu, za preokret i ostanak u setu.

Odlučivao je taj-brejk, u kojem je Đoković zadržao koncentraciju, bolje je servirao, imao sjajan odgovor na svaki dobar potez Popirina, pa je u sjajnom finišu dobio i treći set – 7:6 (7:4).

Kad je već sve to pregurao preko glave, šanse australijskog tenisera bile su prilično male. Đoković je ponovo podigao nivo igre, a brejk je napravio u šestom gemu četvrtog seta – 4:2.