Početna Najnovije Novosti Društvo

Đoković u drugom kolu uz dosta muka

Dino Prižmić pošteno je namučio Novaka Đokovića na startu Australijen opena, ali je najbolji teniser svijeta ipak slavio pobjedu rezultatom 6:2, 6:7 (5), 6:3, 6:4.

Meč je trajao četiri časa, a desetostruki šampion Ozi opena lako je dobio prvi set. Kada se očekivao da nastavi u istom ritmu i u drugom došlo je do pada u njegovoj igri pa je mladi Hrvat, koji je glavni dio žrijeba izborio kroz kvalifikacije, napravio iznenađenje i izjednačio na 1:1, poslije velike borbe u taj-brejku. Prižmić koji ima samo 18 godina  sjajno je krenuo i u trećem setu. Viđena su tri vezana brejka sa obje strane, a tada je Đoković preuzeo konce igre u svoje ruke i poveo sa 2:1. Novak je poveo sa 4:0 u četvrtom setu i kada se očekivalo da sa nulom dobije rivala, Prižmić je odgovorio sa tri vezana gema. Bez gubitka poena Nole je poveo sa 5:3, i imao četiri brejk-meč lopte koje nije iskoristio pa je 178. igrač sa ATP liste smanjio na 5:4. Poslije toga Đoković je iskoristio tek šestu meč loptu za konačno slavlje nad neugodnim rivalom.

Protivnik Đokoviću u drugom kolu biće bolji iz duela Aleksej Popirin – Mark Polman koji bi trebalo noćas da igraju.