Đoković silovito otvorio Australijan open

​Novak Đoković plasirao se u drugu rundu Australijan opena nakon što je savladao Roberta Karbaljesa Baenu rezultatom 3:0 (3:6, 4:6, 0:6).

Španac je danas igrao preko granica svojih mogućnosti i može da se kaže, odigrao je meč karijere, ali nije to bilo dovoljno za podvig protiv Srbina koji je izašao po prvi put nakon godinu dana na “svoj” “Rod Lejver”.

Odmah po izlasku na teren Đoković je dočekan ovacijama, a tako je praćen i svaki njegov potez na terenu. Na trenutke atmosfera je bila kao na mečevima Dejvis kupa.

Na startu prvog seta obojica su servirali odlično i publici dali razloga za oduševljenje. U petom gemu Španac je čak imao tri brejk lopte, ali nije iskoristio greške Novaka Đokovića koji je potom došao do 12 vezanih poena, pritom i brejka koji je do kraja seta čuvao, a osvojio ga je za 42 minuta.

Na startu drugog seta odmah je Novak Đoković imao brejk loptu. Uspio je da je spase i dođe do uvodnog gema. Jedna zanimljiva scena viđena je u petom gemu drugog seta. Đoković je pogodio vrh mreže, lopta je prešla na drugu stranu. Pogledao je ka nebu i prekrstio se, nakon toga podigao je prst ka nebu.

Nije bilo brejka u prvih šest gemova. Obojica su čuvali servise, a Španac je igrao daleko iznad svojih mogućnosti, prenose Novosti. U sedmom je tri puta igrano izjednačenje, pritiskao je Srbin na servis rivala, na kraju uspio je i da dođe do brejka.

U narednom ga je i potvrdio. Servirao je Španac za ostanak u prvom setu, a uspio je samo da ga produži za jedan gem, jer je Đoković već u narednom upisao 2:0 u setovima.

Na startu trećeg seta Đoković je djelovao znatno motivisaniji, te je odlučio da “ubaci u petu”. Dobio je tri brejk lopte odmah na startu. Iskoristio je prvu. U nastavku je potvrdio brejk, a pitao se za sve i u trećem gemu, gdje je još jednom napravio brejk, iskoristio je drugu od tri brejk lopte, te nakon 12 minuta imao je 3:0.

Propudila se u nastavku srpska “zvijer”, te je Španac mogao samo da mu na mreži pruži ruku nakon impresivne igre u trećem setu.